Masaż sportowy – badania mówią wiele

zdrowy byc

W badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu naukowcy poprosili mężczyzn, aby ćwiczyli do momentu wyczerpania na stacjonarnych cyklach, a następnie dali im głęboki masaż tkanek tylko na jednej nodze. Biopsje mięśni pokazały, że masaż tkanek głębokich zwiększył rozmiar i liczbę nowych mitochondriów bardziej niż ćwiczenia bez masażu.

Nacisk związany z masażem sportowym stymuluje przepływ krwi, dzięki czemu nie tylko pompuje krew; oznacza to również rozgrzewanie mięśni podczas i po sesji masażu. Jest to doskonałe uczucie relaksu, które pomaga Ci odstresować się po treningu i poprawić ogólny nastrój. Są to takie mentalne korzyści, które mogą dać przewagę nad konkurencją.

Jeśli te korzyści są wystarczające, abyś chciał zarezerwować regularny masaż w ramach podstawowego treningu, nie byłbyś sam. Coraz więcej profesjonalnych i rekreacyjnych sportowców doświadcza korzyści płynących z terapii masażem, co czyni je zasadniczą częścią ich treningu.

W miarę przeprowadzania kolejnych badań, w jaki sposób masaż może poprawić wydajność, coraz więcej sportowców będzie czerpać korzyści z długiej listy dobrych odczuć.

Więcej szczegółowych informacji odszukasz na: Kosmetyka net 🙂